  • CVCO55CC-2555-2695
CVCO55CC-2555-2695
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2555-2695
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2555-2695
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2625MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2555-2695
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.695GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2555MHz~2695MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2625MHz
  • Icc Max
    30mA (Typ)
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -104
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    2 (Typ)
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm