  • CVCO55CL-0470-0520
CVCO55CL-0470-0520
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CL-0470-0520
HK JDW NO:
198-CVCO55CL-0470-0520
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 495MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CL-0470-0520
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -30°C~80°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    2V
  • Frequency
    520MHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    150pF
  • Frequency Range
    470MHz~520MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    495MHz
  • Icc Max
    10mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -109
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -7
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    1 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    7
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm