  • CW0071K550JE73
CW0071K550JE73
advertisement
Manufacturer No:
CW0071K550JE73
HK JDW NO:
866-CW0071K550JE73
Description:
Through Hole 1.55kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0071K550JE73
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    1.55kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    32.54mm