  • CW0102R400KE123
CW0102R400KE123
advertisement
Manufacturer No:
CW0102R400KE123
HK JDW NO:
873-CW0102R400KE123
Datasheet:
CW0102R400KE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.4Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0102R400KE123
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.4Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
  • Diameter
    9.52mm