  • CW010900R0KE123
CW010900R0KE123
advertisement
Manufacturer No:
CW010900R0KE123
HK JDW NO:
873-CW010900R0KE123
Datasheet:
CW010900R0KE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 900Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010900R0KE123
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    900Ohm
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    13W
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    9.52mm