  • CW01095K20JE73
CW01095K20JE73
advertisement
Manufacturer No:
CW01095K20JE73
HK JDW NO:
873-CW01095K20JE73
Datasheet:
CW01095K20JE73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 95.2kOhm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW01095K20JE73
  • Diameter
    9.52mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    95.2kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    10W