  • CW010R4700KE73
CW010R4700KE73
advertisement
Manufacturer No:
CW010R4700KE73
HK JDW NO:
873-CW010R4700KE73
Datasheet:
CW010R4700KE73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 470mOhm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010R4700KE73
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    470mOhm
  • Power (Watts)
    13W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Diameter
    9.52mm