  • CW01M2K900KE70
CW01M2K900KE70
advertisement
Manufacturer No:
CW01M2K900KE70
HK JDW NO:
866-CW01M2K900KE70
Description:
Through Hole 2.9kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW01M2K900KE70
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    2.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.79mm
  • Length
    7.9mm