  • CW02CR3160KE70
CW02CR3160KE70
advertisement
Manufacturer No:
CW02CR3160KE70
HK JDW NO:
866-CW02CR3160KE70
Description:
Through Hole 316mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02CR3160KE70
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    316mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm