  • CW100505-30NJ
CW100505-30NJ
advertisement
Manufacturer No:
CW100505-30NJ
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CW100505-30NJ
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CW100505-30NJ
Description:
FIXED INDUCTOR 30NH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW100505-30NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CW100505
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Base Part Number
    CW100505
  • Inductance
    30nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm