  • CW105550A-6N8J
CW105550A-6N8J
advertisement
Manufacturer No:
CW105550A-6N8J
HK JDW NO:
103-CW105550A-6N8J
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CW105550A-6N8J
Description:
FIXED IND 5.1NH 700MA 150MOHM SM
Step5Bar-code shipping tag
CW105550A-6N8J
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CW105550A
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    104mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.8GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.68A
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm