  • CW1/21R100KE70
CW1/21R100KE70
advertisement
Manufacturer No:
CW1/21R100KE70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW1/21R100KE70
Description:
Through Hole 1.1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW1/21R100KE70
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    7.14mm