  • CW161009A-10NJ
CW161009A-10NJ
advertisement
Manufacturer No:
CW161009A-10NJ
HK JDW NO:
103-CW161009A-10NJ
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CW161009A-10NJ
Description:
FIXED IND 10NH 700MA 100MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CW161009A-10NJ
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CW161009A
  • Size / Dimension
    0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.8GHz
  • Q @ Freq
    31 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    31
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0604
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm