  • CW252016-27NJ
CW252016-27NJ
advertisement
Manufacturer No:
CW252016-27NJ
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CW252016-27NJ
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
CW252016-27NJ
Description:
FIXED IND 27NH 600MA 130MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW252016-27NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating
    600mA
  • Base Part Number
    CW252016
  • Inductance
    27nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    55 @ 350MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    55
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Number of Pins
    1008
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CW252016
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.2mm