  • CWR09CB686MM
CWR09CB686MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CB686MM
HK JDW NO:
66-CWR09CB686MM
Package:
G
Datasheet:
CWR09CB686MM
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CB686MM
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm