  • CWR11FC685KSA
CWR11FC685KSA
advertisement
Manufacturer No:
CWR11FC685KSA
HK JDW NO:
66-CWR11FC685KSA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11FC685KSA
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm