  • 199D475X0016B2C1
199D475X0016B2C1
advertisement
Manufacturer No:
199D475X0016B2C1
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-199D475X0016B2C1
Package:
Radial
Datasheet:
199D475X0016B2C1
Description:
4.7μF ±20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D475X0016B2C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm