  • CWR11KK106KS
CWR11KK106KS
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KK106KS
HK JDW NO:
66-CWR11KK106KS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KK106KS
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm