  • CWR11MC335JBC
CWR11MC335JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MC335JBC
HK JDW NO:
66-CWR11MC335JBC
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
3.3μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0012mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MC335JBC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm