  • CWR19HH686KCGZ
CWR19HH686KCGZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR19HH686KCGZ
HK JDW NO:
66-CWR19HH686KCGZ
Package:
G
Datasheet:
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR19HH686KCGZ
    Select All
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm