  • CWR29MC685JCHB
CWR29MC685JCHB
advertisement
Manufacturer No:
CWR29MC685JCHB
HK JDW NO:
66-CWR29MC685JCHB
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29MC685JCHB
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    220mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    500 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm