  • CY62138FLL-45SXI
CY62138FLL-45SXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62138FLL-45SXI
HK JDW NO:
217-CY62138FLL-45SXI
Package:
32-SOIC (0.445, 11.30mm Width)
Datasheet:
CY62138FLL-45SXI
Description:
5V V Surface Mount MoBL® 32 Pin Memory IC MoBL® Series CY62138 2 Mb kb 20.4465mm mm 18mA mA 8b b
Quantity:
In Stock : 34
Step5Bar-code shipping tag
CY62138FLL-45SXI
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    32-SOIC (0.445, 11.30mm Width)
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MoBL®
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY62138
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    18mA
    Parallel
  • Organization
    256KX8
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    2 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000005A
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    8b
  • Standby Voltage-Min
    2V
  • Length
    20.4465mm
  • Height Seated (Max)
    2.997mm