  • CY62156ESL-45BVXI
CY62156ESL-45BVXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62156ESL-45BVXI
HK JDW NO:
217-CY62156ESL-45BVXI
Package:
48-VFBGA
Datasheet:
CY62156ESL-45BVXI
Description:
Surface Mount MoBL® Memory IC MoBL® Series 8 Mb kb 8mm mm 25mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 12
Step5Bar-code shipping tag
CY62156ESL-45BVXI
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    48-VFBGA
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MoBL®
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e1
    48
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • Additional Feature
    IT ALSO OPERATES IN 2.2V MINIMUM
  • Voltage - Supply
    2.2V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Memory Size
    8Mb 512K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    25mA
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Address Bus Width
    19b
  • Density
    8 Mb
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Length
    8mm