  • CY62256VLL-70ZRXI
CY62256VLL-70ZRXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62256VLL-70ZRXI
HK JDW NO:
217-CY62256VLL-70ZRXI
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
CY62256VLL-70ZRXI
Description:
3/3.3V V MoBL® 28 Pin Memory IC MoBL® Series CY62256 11.8mm mm
Quantity:
In Stock : 146
Step5Bar-code shipping tag
CY62256VLL-70ZRXI
    Volatile
  • Supply Current-Max
    0.03mA
    32KX8
  • Output Characteristics
    3-STATE
    70ns
  • Memory Density
    262144 bit
  • Access Time (Max)
    70 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    1.4V
  • Reverse Pinout
    YES
  • Length
    11.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Frequency
    70GHz