  • CY7C1046DV33-10VXI
CY7C1046DV33-10VXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1046DV33-10VXI
HK JDW NO:
217-CY7C1046DV33-10VXI
Package:
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Description:
Surface Mount 32 Pin Memory IC CY7C1046 4 Mb kb 20.955mm mm 90mA mA 4b b
Quantity:
In Stock : 2927
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1046DV33-10VXI
  • Package / Case
    32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1999
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    10GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    CY7C1046
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Memory Size
    4Mb 1M x 4
  • Nominal Supply Current
    90mA
  • Memory Width
    4
  • Write Cycle Time - Word, Page
    10ns
  • Address Bus Width
    20b
  • Word Size
    4b
  • Standby Voltage-Min
    2V
  • Length
    20.955mm
  • Height Seated (Max)
    3.7592mm