  • CY7C109B-15VXCT
CY7C109B-15VXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C109B-15VXCT
HK JDW NO:
217-CY7C109B-15VXCT
Package:
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
CY7C109B-15VXCT
Description:
Surface Mount 32 Pin Memory IC CY7C109 1 Mb kb 20.955mm mm 80mA mA 8b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C109B-15VXCT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    15GHz
  • Base Part Number
    CY7C109
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Memory Size
    1Mb 128K x 8
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    80mA
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Address Bus Width
    17b
  • Density
    1 Mb
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    8b
  • Height Seated (Max)
    3.7592mm
  • Length
    20.955mm