  • CY7C1329S-133AXC
CY7C1329S-133AXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1329S-133AXC
HK JDW NO:
217-CY7C1329S-133AXC
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Memory IC CY7C1329
Quantity:
In Stock : 64
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1329S-133AXC
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.6V
  • Frequency
    133MHz
  • Base Part Number
    CY7C1329
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    2Mb 64K x 32
  • Clock Frequency
    133MHz