  • CY7C199CL-15ZXC
CY7C199CL-15ZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C199CL-15ZXC
HK JDW NO:
217-CY7C199CL-15ZXC
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
CY7C199CL-15ZXC
Description:
5V V 28 Pin Memory IC CY7C199 11.8mm mm
Quantity:
In Stock : 55
Step5Bar-code shipping tag
CY7C199CL-15ZXC
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Frequency
    15GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    Volatile
  • Supply Current-Max
    0.08mA
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Standby Current-Max
    0.00015A
  • Access Time (Max)
    15 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    2V
  • Length
    11.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    8mm