  • CY7C199CN-20ZXI
CY7C199CN-20ZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C199CN-20ZXI
HK JDW NO:
217-CY7C199CN-20ZXI
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
CY7C199CN-20ZXI
Description:
5V V Surface Mount 28 Pin Memory IC CY7C199 256 kb kb 75mA mA 8b b
Quantity:
In Stock : 24
Step5Bar-code shipping tag
CY7C199CN-20ZXI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Frequency
    20GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    75mA
  • Write Cycle Time - Word, Page
    20ns
  • Address Bus Width
    15b
  • Density
    256 kb
  • Standby Current-Max
    0.0005A