  • CY7C199CN-25PXC
CY7C199CN-25PXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C199CN-25PXC
HK JDW NO:
217-CY7C199CN-25PXC
Package:
28-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
CY7C199CN-25PXC
Description:
5V V 28 Pin Memory IC CY7C199 34.67mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C199CN-25PXC
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    28-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2003
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    25GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T28
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    Volatile
  • Supply Current-Max
    0.075mA
  • Write Cycle Time - Word, Page
    25ns
  • Standby Current-Max
    0.0005A
  • Access Time (Max)
    25 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    4.5V
  • Height Seated (Max)
    4.82mm
  • Length
    34.67mm
  • Width
    7.62mm