  • CYD18S72V18-200BBXI
CYD18S72V18-200BBXI
advertisement
Manufacturer No:
CYD18S72V18-200BBXI
HK JDW NO:
217-CYD18S72V18-200BBXI
Package:
256-LBGA
Description:
484 Pin Memory IC CYD18S72 18 Mb kb
Step5Bar-code shipping tag
CYD18S72V18-200BBXI
  • Number of Pins
    256
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.42V~1.58V 1.7V~1.9V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    484
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.58V
  • Clock Frequency
    200MHz