  • D55342E07B182ERT3
D55342E07B182ERT3
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B182ERT3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342E07B182ERT3
Description:
Thin Film, 182kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B182ERT3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    182kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm