  • D55342K07B100DSWB
D55342K07B100DSWB
advertisement
Manufacturer No:
D55342K07B100DSWB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342K07B100DSWB
Datasheet:
D55342K07B100DSWB
Description:
Thick Film, 100Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
D55342K07B100DSWB
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.18mm