  • D55342K07B665DRS3.
D55342K07B665DRS3.
advertisement
Manufacturer No:
D55342K07B665DRS3.
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342K07B665DRS3.
Step5Bar-code shipping tag
D55342K07B665DRS3.
    Select All
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    665Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    100V