  • D55342K07B750HRTP
D55342K07B750HRTP
advertisement
Manufacturer No:
D55342K07B750HRTP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342K07B750HRTP
Description:
Thick Film, 750kOhm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
D55342K07B750HRTP
    Select All
  • Thickness
    381μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm