  • DB0805A2017ASTR
DB0805A2017ASTR
advertisement
Manufacturer No:
DB0805A2017ASTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-DB0805A2017ASTR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
DB0805A2017ASTR
Description:
RF DIR COUPLR 2.01-2.025GHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DB0805A2017ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Applications
    General Purpose
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Frequency
    2.01GHz~2.025GHz
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Power - Max
    5W