  • DC1203812J2B-2T0
DC1203812J2B-2T0
advertisement
Manufacturer No:
DC1203812J2B-2T0
HK JDW NO:
869-DC1203812J2B-2T0
Step5Bar-code shipping tag
DC1203812J2B-2T0
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.16W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2300 RPM
  • Air Flow
    101.4 CFM (2.84m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.300 in H2O (74.7 Pa)