  • DEA202450BT-2175A1-H
DEA202450BT-2175A1-H
advertisement
Manufacturer No:
DEA202450BT-2175A1-H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA202450BT-2175A1-H
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Description:
Signal Conditioning BP FLTR 2.4GHz BP=1000MHz IL 2dB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA202450BT-2175A1-H
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm