  • DEA205375BT-2054A1
DEA205375BT-2054A1
advertisement
Manufacturer No:
DEA205375BT-2054A1
HK JDW NO:
769-DEA205375BT-2054A1
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description:
Signal Conditioning 5.0GHz W-LAN Multilayer BPF
Step5Bar-code shipping tag
DEA205375BT-2054A1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    5.375GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    950MHz
  • Filter Type
    BAND PASS FILTER
  • Insertion Loss
    2.2dB
  • VSWR
    2.2
  • Insertion Loss (dB)
    2.5 dB
  • Ripple
    0.6dB
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.041 1.05mm