  • DEA252450BT-2024C5
DEA252450BT-2024C5
advertisement
Manufacturer No:
DEA252450BT-2024C5
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA252450BT-2024C5
Package:
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Description:
Signal Conditioning BP FLTR 2.4GHz BP=1000MHz IL 2.1dB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA252450BT-2024C5
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.9 (mm)/L0.098XB0.079XH0.035 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    2.1 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm