  • DF37CJT-24DS-0.4V(52)
DF37CJT-24DS-0.4V(52)
advertisement
Manufacturer No:
DF37CJT-24DS-0.4V(52)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-DF37CJT-24DS-0.4V(52)
Package:
Description:
Receptacle, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 24 Positions DF37 Gold
Step5Bar-code shipping tag
DF37CJT-24DS-0.4V(52)
    Select All
  • Contact Plating
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Receptacle, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    24
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Height Above Board
    0.037 0.95mm
  • Stack Height (Mating)
    1.3mm