  • DGP30E48S12
DGP30E48S12
advertisement
Manufacturer No:
DGP30E48S12
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-DGP30E48S12
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
DGP30E48S12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DGP30E48S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DGP30
  • Size / Dimension
    2.02Lx1.62W x 0.55 H 51.3mmx41.2mmx14.0mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.544kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Total Power Output-Max
    30W