  • DKIH-3242-20D5
DKIH-3242-20D5
advertisement
Manufacturer No:
DKIH-3242-20D5
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-DKIH-3242-20D5
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
DKIH-3242-20D5
Description:
DKIH COMP.CHOKE THT 20A 2X0.50mH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DKIH-3242-20D5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2015
  • Series
    DKIH
  • Size / Dimension
    1.693Dia 43.00mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    PCB
  • Resistance
    2.5mOhm
  • Voltage - Rated DC
    425V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    cURus, ENEC
  • Inductance
    500 μH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5mOhm
  • Current Rating (Max)
    20A
  • Height (Max)
    1.024 26.00mm