  • DLW5BSN302SQ2L
DLW5BSN302SQ2L
advertisement
Manufacturer No:
DLW5BSN302SQ2L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DLW5BSN302SQ2L
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
DLW5BSN302SQ2L
Description:
Quantity:
In Stock : 13165
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLW5BSN302SQ2L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    299.994654mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DLW5B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    300mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    MAGNETICALLY SHIELDED ONE CIRCUIT TYPE
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    5.3mm
  • Current Rating
    500mA
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Case Code (Imperial)
    2020
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    3kOhm
  • Current
    500mA
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • DC Current
    500mA
  • Series Resistance
    300mOhm
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    3kOhm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    50V
  • Height
    4.5mm