  • PLA10AS4330R3R2B
PLA10AS4330R3R2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AS4330R3R2B
HK JDW NO:
535-PLA10AS4330R3R2B
Datasheet:
PLA10AS4330R3R2B
Description:
Common Mode Chokes Dual 43mH 300mA Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AS4330R3R2B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Depth
    16mm
  • Length
    18mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Radiation Hardening
    No
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 43 MILLI HENRY; CORE VERTICAL TYPE STRUCTURE
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Lead Pitch
    13mm
  • Height
    17.5mm
  • Approval Agency
    EN
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current
    300mA
  • Inductance
    43 mH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    900 μm
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Operating Frequency
    50Hz Hz
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Current
    300mA