  • DMA90U1800LB
DMA90U1800LB
advertisement
Manufacturer No:
DMA90U1800LB
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-DMA90U1800LB
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMA90U1800LB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Bridge Rectifier Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    BRIDGE, 6 ELEMENTS
  • Diode Type
    BRIDGE RECTIFIER DIODE
  • Forward Current
    90A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    1800V
  • Forward Voltage-Max
    1.2V