  • DMT3009LFVWQ-13
DMT3009LFVWQ-13
advertisement
Manufacturer No:
DMT3009LFVWQ-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DMT3009LFVWQ-13
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
DMT3009LFVWQ-13
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 11m Ω @ 14.4A, 10V ±20V 823pF @ 15V 12nC @ 10V 30V 8-PowerVDFN
Quantity:
In Stock : 2656
Step5Bar-code shipping tag
DMT3009LFVWQ-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, Wettable Flank
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    2.3W Ta 35.7W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    11m Ω @ 14.4A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    823pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    12A Ta 50A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    3.8V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V