  • DMTH10H010SPS-13
DMTH10H010SPS-13
advertisement
Manufacturer No:
DMTH10H010SPS-13
HK JDW NO:
233-DMTH10H010SPS-13
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
DMTH10H010SPS-13
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 8.8m Ω @ 13A, 10V ±20V 4.468nF @ 50V 56.4nC @ 10V 100V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 7470
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DMTH10H010SPS-13
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Power Dissipation-Max
    1.5W Ta
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    8.8m Ω @ 13A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4.468nF @ 50V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    11.8A Ta 123A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    56.4nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    6V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V