  • DMTH10H025LK3Q-13
DMTH10H025LK3Q-13
advertisement
Manufacturer No:
DMTH10H025LK3Q-13
HK JDW NO:
233-DMTH10H025LK3Q-13
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 22m Ω @ 20A, 10V ±20V 1477pF @ 50V 21nC @ 10V 100V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 11456
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DMTH10H025LK3Q-13
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    3.1W Ta
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    22m Ω @ 20A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1477pF @ 50V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    51.7A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    21nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V