  • DP-241-7-120
DP-241-7-120
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-7-120
HK JDW NO:
728-DP-241-7-120
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-7-120
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Size / Dimension
    93.70mm Lx49.20mm W
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    93.7mm X 46mm X 57.2mm
  • Max Output Current
    500mA
  • Output Power
    9W
  • Power - Max
    56VA
  • Output Voltage 1
    120V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • VA Rating
    56 VA
  • Height
    57.8mm
  • Height Seated (Max)
    57.80mm
  • Length
    93.7mm
  • Width
    46mm